XIV SPORTOWY FESTYN RODZINNY – Glisno 4.06.2016r.

20.06.2016

        W sobotnie popołudnie na boisku KS  mieszkańcy Glisna i okolic  rodzinnie uczestniczyli w festynie sportowym. Przybyło ok. 200 osób. Organizatorami sportowej imprezy było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Glisno oraz Rada Sołecka. Organizacje działające we wsi włączyły się do pomocy

(OSP, KGW, Klub Sportowy i 2 DH Wataha). Sołtys Krystyna Kisielewicz oraz prezes Stowarzyszenia Bożena Gorczyca – Zapart  przywitały  gości, sponsorów i wszystkich uczestników.
Przybyli : Burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła z synami, Kierownik MOPS w Lubniewicach Ewelina Niwald,  w-ce Starosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Prezes Rybackiej Grupy Działania „ Wodny Świat” w Sulęcinie Eugeniusz Sembratowicz, Kierownik Transportu Samochodowego „Krok” z żoną,  Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Lubniewicach Renata Kaczmarek , miejscowi radni: Beata Sanocka, Małgorzata Kuzajewska – Moskwa i Edward Białek.
Izydor Sobecki przygotował trasy biegowe w różnych kategoriach wiekowych.  W biegach uczestniczyło ponad 120 osób z sołectwa i okolic. Przygotowano punkt pomocy medycznej- dyżur pełnili Joanna i Janusz Bugdalscy. Najmłodsi marszo – biegacze : Emilia Szydłowska – 10 m-cy, Kamil Pisarewicz – 16 m-cy, najstarsi  zawodniczy: Józefa Nakoneczna – 90 lat, Stanisława Sobecka – 82 lata i Józef Kosiela – 70 lat. Najliczniej w biegach uczestniczyły  młodsze dzieci oraz mamy, babcie, tatusiowie i dziakowie. Każdy zawodnik otrzymał kartę biegową, która upoważniała do losowania nagród. Na mecie harcerze wręczyli zawodnikom napój i słodką przekąskę. Przygotowano stoisko z kiełbaskami, słodyczami, kawą i napojami. Stoisko z zabawkami również oblegane było przez dzieci i rodziców. Po biegach wręczono zwycięzcom medale i nagrody, które zakupiono w ramach projektu współfinansowanego przez Gminę Lubniewice oraz z Funduszu Sołeckiego wsi Glisno.  Najmłodsi zawodnicy nie mogli doczekać się losowania nagród, a zwłaszcza  głównej nagrody, którą ufundował Burmistrz Lubniewic – rower. Szczęście  uśmiechnęło się do Michała Kuzajewskiego
z Glisna – ucznia  III kl. ZSS.
Przed turniejem rodzinnym nastąpiła krótka przerwa – dzieci nie mogły doczekać się tego momentu. Na murawę boiska wjechał samochód strażacki , członkowie OSP rozdawali wszystkim dzieciom lody, ale nie obeszło się bez prysznica ze strażackich sikawek.
W drugiej części festynu zaplanowano turniej rodzinny, w którym uczestniczyło 6 rodzin z Glisna :  rodzina Dzikowskich, Różańskich, Zgierskich, Sanockich, Borutów i Wróblewskich. Nauczyciel wychowania fizycznego Izydor Sobecki przygotował 5 urozmaiconych konkurencji sportowych z zadaniami dla dzieci i dorosłych.

Wyniki turnieju: I m-ce  Różańscy, II m-ce Wróblewscy, III m-ce Sanoccy, IV m-ce Zgierscy, V m-ce Borutowie, VI m-ce Dzikowscy.
Główną nagrodę w zmaganiach rodzinnych  – rower ufundowali radni Glisna (M. Kuzajewska – Moskwa, B. Sanocka, H. Stein  E. Białek) oraz sołtys i rada sołecka (A. Kuzajewska, A. Krawiec, Z. Wierzbińska, Ł. Pisarewicz, K. Kisielewicz), a nagrody dla pozostałych 5 rodzin ufundowała Rybacka Grupa Działania  „Wodny Świat” w Sulęcinie  – leżaki , krzesełka, itp.
Na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja – przejażdżka militarnym samochodem Państwa Katarzyny i Łukasza Krok, którym bezpiecznie kierował Bartłomiej Piskurewicz. Członkowie OSP czuwali nad bezpieczeństwem.
Panowie Stanisław Rutnicki i Jan Gałuszka oraz Pani Helena Zwierzchowska i Zofia Wierzbińska z KGW  zachęcali wszystkich uczestników festynu do poczęstunku.
Sponsorami sportowej imprezy byli: Burmistrz Lubniewic Tomasz Jaskuła, Gminna Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych, Rybacka Grupa Działania „ Wodny Świat” w Sulęcinie, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LS – PLUS oddział w Gliśnie , radni i rada sołecka Glisna, KS Glisno, OSP , KGW, 2 DH „Wataha”, Transport Samochodowy „ Krok”, Helena i Andrzej Pisarewicz, Urszula i Eugeniusz Kołodziej, Aleksandra i Aleksander Białek, Wioleta i Leszek Białek, Stanisława i Mieczysław Skorupa, Ilona i Robert Kijewscy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za  udział w sportowej imprezie, prezesowi OSP oraz nauczycielowi wf za prowadzenie sportowych konkurencji,  organizacjom za pomoc w przygotowaniu, sponsorom za nagrody, poczęstunek i niespodzianki oraz osobom, które pełniły dyżur przy punkcie gastronomicznym i pomocy medycznej.


Zapraszamy za rok na XV Sportowy Festyn Rodzinny!

Krystyna Kisielewicz – sołtys
Bożena Gorczyca – Zapart – prezes Stowarzyszenia na Rzecz
Rozwoju i Promocji wsi Glisno          


Więcej zdjęć w Galerii – KLIK!!!

24.04.2024 godzina 00:31
łączymy pokolenia
galeria mieszkańców
kronika wsi
Projekt współfinansowany w ramach programu "Działaj Lokalnie VII"
działaj lokalnie
fundacja wolności
akademia rozwoju filantropii w Polsce
fundacja na rzecz Collegium Polonicum