Noworoczne spotkanie mieszkańców – 14.01.2017r.

17.01.2017

   W sobotnie popołudnie  w sali wiejskiej licznie zgromadzili się mieszkańcy z rodzinami. Przybyli zaproszeni goście : z-ca Burmistrza Lubniewic Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca  Rady Miejskiej Katarzyna Sowa,

radni Glisna (M. Kuzajewska-Moskwa, B. Sanocka, H. Stein, E. Białek), ks. proboszcz Adam Wijatkowski, ks. prof. Bogusław Grzebień , dyrektor ZSZ Renata Kaczmarek, prezes WZRKiOR oraz przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet Antonina Kowalska – Korban z mężem, prezes Rybackiej Grupy Lokalnej w Sulęcinie Eugeniusz Sembratowicz z małżonką oraz kapela Wujka Felka „Pod kasztanem” z Templewa. Wszystkich zebranych powitała sołtys Krystyna Kisielewicz.
Wieczór rozpoczął się występem dzieci z oddziału przedszkolnego, które pod opieką Pań: Marii Skorupa i Urszuli Zgierskiej przygotowały jasełka oraz część artystyczną dla babć i dziadków. Występy dzieci dały wiele radości, a babcie i dziadkowie byli niezmiernie wzruszeni. Ksiądz proboszcz rozpoczął kolację krótką modlitwą oraz wspólnie z panią sołtys oraz panią burmistrz złożyli noworoczne życzenia wszystkim zgromadzonym. Była okazja  podzielić się opłatkiem. Panie z naszych organizacji przygotowały pierogi, barszcz, łazanki, śledziki, owoce, kawę i różne smakołyki.  Ciasto upiekły mamy dzieci z przedszkola oraz członkinie KGW i Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji wsi Glisno. Kelnerowali harcerze z 2 dh „Wataha” (dzielnie się spisali).

  Z koncertem kolęd  zaprezentowała się Kapela „ Pod kasztanem”. Nie obeszło się również bez tańców. Kapela Wujka Felka zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania. Biesiada trwała do późnych godzin, wszyscy wspaniale się bawili.
Państwo  Maria i Stanisław Ryńscy z pasieki „ Eko – barć” podziękowali  kapeli za wspaniałą zabawę oraz wręczyli wszystkim członkom zespołu  po słoiku miodu.
Pani sołtys podziękowała wszystkim za przybycie oraz za pomoc w przygotowaniu uroczystości (za dekorację sali, występy, przygotowanie posiłku, ciasta oraz paniom za dyżur w kuchni).

Gorące podziękowania od organizatorów!

 

19.05.2024 godzina 19:57
łączymy pokolenia
galeria mieszkańców
kronika wsi
Projekt współfinansowany w ramach programu "Działaj Lokalnie VII"
działaj lokalnie
fundacja wolności
akademia rozwoju filantropii w Polsce
fundacja na rzecz Collegium Polonicum