Mieszkańcy Glisna wspomogli akcję XXI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19.01.2013

Główny sztab na terenie Gminy Lubniewice zorganizowany był w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod Morwą”. W niedzielę 13 stycznia 2013r. wolontariusze z drużyny harcerskiej „Ciacho” pod opieką drużynowej Anny Krawiec kwestowali na terenie Glisna i Lubniewic. Zbierano na pomoc medyczną dla noworodków , a także godną opiekę  medyczną dla seniorów.
Czemu zbierają ? Bo chcą pomagać – uważają ,że każda zebrana złotówka, to w skali kraju potężna kwota, za którą zakupi się sprzęt medyczny dla dzieci, a także wspomoże się placówki dla seniorów. Jest to wspaniała lekcja obywatelskiej postawy, a także dobra zabawa.

W GOK-u  wystąpiły z Glisna  dwie wokalistki : Aleksandra Kuzajewska  i Kinga Kleńk uczestniczki zajęć wokalnych w domu kultury 
oraz trzy zespoły :
  • chór „Pokolenia” pod kierunkiem  Wioletty Kargul liczący ok. 30 osób
  • sześcioosobowy zespół rockowy „No Name” w składzie : Przemysław Stankiewicz ,Krystian Wiśniewski, Albert Kiepura, Marcin Krawiec, Tomasz Biś i Izydor Sobecki. To była premiera tego zespołu przyjęta wielkimi brawami.
  • czteroosobowy zespół „Four Fires”  który o godzinie 20.00  wystąpił z pokazem ognia. Skład zespołu : Maria Pyrek, Julia Ekes, Jakub Sobecki i Damian Rudziński . Młodzi ludzie są  również członkami drużyny harcerskiej „Ciacho”. Opiekunem grupy „Four Fires” jest Izydor Sobecki.
Iskrowe światełka płynące „ DO NIEBA”, a także umiejętność kręcenia ogniowymi pojkami zachwyciły nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Z terenu Gminy Lubniewice wolontariusze zebrali 1.409,98 zł i 4,45 euro.
W regionie Sulęcin, Wędrzyn, Lubniewice zebrano 20.226 zł

Więcej zdjęć w galerii – KLIK

24.04.2024 godzina 00:37
łączymy pokolenia
galeria mieszkańców
kronika wsi
Projekt współfinansowany w ramach programu "Działaj Lokalnie VII"
działaj lokalnie
fundacja wolności
akademia rozwoju filantropii w Polsce
fundacja na rzecz Collegium Polonicum