I Rajd Harcerski ” Wędrówka Alana „

04.06.2014
16 maja w Gliśnie odbyła się Pierwsza Edycja Rajdu Harcerskiego ” Wędrówka Alana ” organizowanego przez nowo powstałą 2 DH Wataha. Bazą rajdu była sala wiejska w Gliśnie.
W zmaganiach wzięło udział 8 patroli: Red One, Cygnus, Ignis, Krąg, Saltus, Per Asper, Waleczni Wędrowcy oraz Różowe Landryny.

Uczestnicy Imprezy brali udział w trzydniowych zmaganiach z wiedzy harcerskiej jak i konkurencjach sportowych. W piątek o godz. 18:30 odbyło się uroczyste otwarcie Rajdu a także otwarcie nowo powstałej Harcówki. W tym czasie wszyscy uczestnicy brali udział w konkurencjach sportowych na boisku ” Orlik ” w Gliśnie.
Wieczorem Patrole przystąpiły do Gry Nocnej składającej się z 50 punktów do odnalezienie na terenie Wsi.  

Następnego dnia od godz. 7:30 rozpoczęła się Gra Dzienna, która składa się z 13 punktów kontrolnych, na których były przygotowane różne konkurencje. W połowie trasy Patrole zatrzymały się na punkcie obiadowym, który przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gliśnie.
Gra Dzienna zakończyła się o godz. 20:00 podsumowującym Apelem.

Na trasie wędrowniczej I miejsce zdobył Patrol Red One, a na trasie starszoharcerskiej Waleczni Wędrowcy.
W niedzielne popołudnie wszyscy rozjechali się do domów z uśmiechem na twarzy i pełnym zadowoleniem.
Wszystko odbyło się dzięki sponsorom, którzy pomogli w każdy możliwy sposób:
Rada Gminy Lubniewice, Burmistrz Tomasz Jaskuła, Nadleśnictwo Sulęcin, Apteka w Lubniewicach, LS Plus w Gliśnie, KGW Glisno, Księgarnia w Lubniewicach, Urząd Pocztowy w Lubniewicach, Bank Spółdzielczy w Lubniewicach, Małgorzata Chołuj, Krystyna Kisielewicz, Angelika i Marcin Ekes, Mirosław Wiktorowicz, Kamilla Ekes, Państwo Sobeccy, Państwo Kargul, Państwo Moskwa. Ilona Kijewska, Leszek Białek, Grzegorz Tymczyn.

Serdecznie dziękujemy.
2 DH WATAHA
 Więcej zdjęć w Galerii – KLIK!
22.06.2024 godzina 18:50
łączymy pokolenia
galeria mieszkańców
kronika wsi
Projekt współfinansowany w ramach programu "Działaj Lokalnie VII"
działaj lokalnie
fundacja wolności
akademia rozwoju filantropii w Polsce
fundacja na rzecz Collegium Polonicum